Fizjo-med Mariola Baranowska

Umów wizytę
  1. Strona główna
  2. Usługi fizjoterapeutyczne
  3. Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo – krzyżowa jest formą terapii wywodząca się z osteopatii. Stosuję się w niej delikatny dotyk w obrębie kości krzyżowej, przepony, czaszki oraz innych struktur, które wymagają terapii.
Głównym celem terapii jest zdiagnozowanie problemu pacjenta oraz wyeliminowanie go poprzez uwolnienie napięć oraz wyrównanie ich względem linii środkowej ciała, czyli kręgosłupa.

Pod wpływem urazów, zabiegów operacyjnych, chorób, stresów dochodzi do zablokowania i napięcia tkanki łącznej oraz zaburzenia rytmu płynu mózgowo – rdzeniowego, co w konsekwencji prowadzi do określonych
dolegliwości. Oprócz wpływu na układ powięzi terapia oddziałuję również na układ nerwowy, mięśniowo-kostny, układ krążenia, układ limfatyczny i oddechowy.

Poprzez swoją nie inwazyjność zabieg może być stosowany zarówno u niemowląt jak i osób w podeszłym wieku.Ten artykuł oferuje bezpłatną wysyłkę w przypadku kwalifikujących się produktów Face mask produkty lub kup online i odbierz dzisiaj w sklepie w dziale medycznym

Wskazania do terapii:

– depresja,
– mózgowe porażenie dziecięce,
– bóle kręgosłupa i stawów obwodowych,
– napięciowe bóle głowy i migreny,
– złamania, skręcenia, zwichnięcia,
– chroniczne zmęczenie,
– zaburzenia snu, nastroju,
– problemy z koncentracją,
– obniżona odporność,
– autyzm,
– szumy uszne.

Terapia czaszkowo-krzyżowa