Fizjo-med Mariola Baranowska

Umów wizytę
  1. Strona główna
  2. Usługi fizjoterapeutyczne
  3. Diagnostyka i korekcja wad postawy

Diagnostyka i korekcja wad postawy

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko źle ustawia stopy, chcesz wykluczyć lub przeciwdziałać wadom postawy – zapraszamy do gabinetu.
Za pomocą komputerowego badania stóp w statyce i dynamice, sprawdzimy czy Twoje dziecko potrzebuje wkładek ortopedycznych, czy wystarczą odpowiednio dobrane ćwiczenia. Najlepszy efekt generuje połączenie obu tych metod.

Wkładka ortopedyczna, którą przygotujemy jest indywidualnie dopasowana do stopy i ma za zadanie przeciwdziałać nieprawidłowemu ustawieniu stóp. Jeśli dziecko skręca stopę do środka – mechanizm nadmiernej pronacji, wówczas korygujemy przechylając stopę na zewnątrz. Jeśli problemem jest płaskostopie poprzeczne, wkładka zawiera pelotę metatarsalną, która wymusza podniesienie łuku podeszwowej części stopy

Wczesne wykrycie, pozwala zapobiec rozwojowi wad postawy i dolegliwościom bólowym w przyszłości.
W organizmie występuje mechanizm kompensacji. Zaburzona funkcja jednego stawu, zastępowana jest przez inny. Umożliwia to wykonanie ruchu, ale w nieprawidłowy sposób. Generuje to niepotrzebne napięcia.

Obrazowo można to przedstawić w następujący sposób:

  • jeśli stopa jest źle ustawiona, źle ustawiają się kolana,
  • jeśli źle ustawiają się kolana, źle ustawiają się także biodra,
  • jeśli biodra są źle ustawione, źle ustawia się również kręgosłup.

To wszystko generuje niepotrzebne napięcia, powodując dolegliwości bólowe i dysbalans mięśniowy.Przeglądaj nasze partner-sponsored Glasses, z różnorodnymi opcjami odpowiadającymi każdemu gustowi i budżetowi, które można kupić online

Świadomość w jaki sposób przeciążamy ciało, jest konieczna, aby temu przeciwdziałać.

Warto skorzystać z diagnostyki wad postawy i ewentualnej korekcji niezależnie od wieku. U dorosłych również możemy wywołać pozytywne zmiany w napięciu i zniwelować dolegliwości bólowe.

Umów się na wizytę za pośrednictwem booksy.

Diagnostyka wad postawy