Fizjo-med Mariola Baranowska

Umów wizytę

Taping

Jak działają taśmy do kinesiotapingu?

  • poprawiają działanie stawów wpływając na mięśnie i powięź,
  • zmniejszają stany zapalne i dolegliwości bólowe,
  • zwiększają funkcje osłabionych stawów przez wpływ na przeciwstawną grupę mięśni,
  • usprawniają przepływ limfy, zmniejszając obrzęki.

Na jakiej zasadzie dochodzi do powyższych zjawisk?

Plastry naklejone na skórę powodują odciąganie jej górnych partii. Zwiększa to przestrzeń między mięśniami a skórą. Więcej przestrzeni zmniejsza ucisk na naczynia chłonne tego obszaru i pozwala na swobodny przepływ chłonki ułatwiając drenaż limfatyczny w tym miejscu. 

W przestrzeni miedzy mięśniami a skórą znajdują się także receptory nerwowe, które wysyłają konkretne informacje do mózgu. Podczas urazu, przestrzeń ta zostaje uciśnięta. Uciśnięte receptory wysyłają do mózgu informacje dotyczące bólu, temperatury oraz ciśnienia. Mózg odpowiada wysyłając do ciała sygnały dotyczące odpowiedniej reakcji.

Taping zmienia przekazywane informacje zmniejszając reakcje organizmu. Dzięki temu ciało może pracować w optymalny sposób, Taping usuwa także blokady, które spowalniają przebieg gojenia.

Kinesiotaping wpływa też na głębokie warstwy tkanek. Zwiększając przestrzeń pozwala mięśniom na większą kurczliwość. Dzięki temu większa ilość składników odżywczych dostarczana jest do mięśni, co zwiększa ich wydajność.
Ponadto plastry zmniejszają zmęczenie mięśnia, zwiększają zakresy ruchu oraz poprawiają jakość skurczu mięśnia.Jeśli jesteś na rynku superclone Replica Rolex , Super Clone Rolex to miejsce, do którego warto się udać! Największa kolekcja podróbek zegarków Rolex w Internecie!


Umów się na wizytę za pośrednictwem aplikacji booksy.

taping